W ostatnią sobotę i niedzielę - 21 i 22 października 2023, trwała akcja Sołtysów Gminy Słupsk SOLIDARNI AŻ DO SZPIKU, która zakończyła się ogromnym sukcesem. Udało zarejestrować się w Bazie Dawców Szpiku 142 osoby.

Przedsięwzięcie, którego inicjatorem byli sołtysi naszej gminy, wsparły wszystkie jednostki gminne – Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, Centrum Usług Społecznych. Zaangażowali się radni, Straż Gminna, Ochotnicze Straże Pożarne, placówki edukacyjne, Park Wodny w Redzikowie, księża, wolontariusze. Akcja odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Słupsk.
Nad przedsięwzięciem czuwali eksperci z Fundacji DKMS oraz pani Katarzyna Molenda – koordynator DKMS.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które zarejestrowały się w bazie dawców DKMS i być może dały komuś szansę na drugie życie.