22 lutego 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Słupsk została podpisana pierwsza w historii Gminy Słupsk umowa w formule partnerstwa publiczno – prywatnego.

Gmina Słupsk w związku z jej rozwojem oraz rozbudową osiedli mieszkaniowych w miejscowościach Bydlino oraz w Krępa Słupska postanowiła zrealizować w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, przedsięwzięcie polegające na budowie, sfinansowaniu i wieloletnim utrzymaniu infrastruktury drogowej w wybranych miejscowościach.

Wykonawcą wyłonionym w drodze dialogu konkurencyjnego zostało Konsorcjum BDB Partnerstwo Sp. z o.o. , jako lider i „Krężel” Sp. z o.o., jako partner. Czas trwania umowy wynosi 120 miesięcy od momentu jej podpisania, natomiast kwota na którą opiewa to 50 322 416,18 zł.

Inwestycja, realizowana będzie w podziale na poniższe Etapy:

Etap I - budowa nowych dróg na Osiedlu Bydlino I – ul. Złoty Potok,

Etap II - budowa nowych dróg na Osiedlu Bydlino I – pozostałe ulice,

Etap III - budowa nowych dróg na Osiedlu Krępa Słupska – ul. Miodowa,

Etap IV - budowa nowych dróg na Osiedlu Krępa Słupska – ul. Zielona i Malinowa,

Etap V - budowa nowych dróg na Osiedlu Krępa Słupska – pozostałe ulice na Osiedlu Krępa Słupska,

Etap VI - budowa nowych dróg w Osiedlu Bydlino II.

Natomiast wieloletnie utrzymanie infrastruktury drogowej dotyczy nowo wybudowanych w poszczególnych etapach dróg i dodatkowo obejmuje: istniejące drogi na Osiedlu Bydlino I - Złoty Potok; istniejące drogi na Osiedlu Krępa Słupska; oraz istniejące drogi w Osiedlu Bydlino II.

W sumie powstanie 10,8 km nowych dróg – w ciągu 2 lat , natomiast do utrzymania – 16 km.