Wolontariusze SKC ze Szkoły Podstawowej w Głobinie brali udział w zimowisku, w Dusznikach Zdroju. Uczniowie wyjechali do Domu Wczasów Dziecięcych „Green Rest”, w dniach 10.02.2019-17.02.2019. Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami uzdrowiskowego terenu , m.in. Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach, słynną Pijalnią wód w Dusznikach Zdroju, zwiedzaniem Twierdzy i Labiryntu w Kudowie Zdroju. Nie zabrakło sportowego szaleństwa na stokach narciarskich. Przez 3 dni dzieci, które po raz pierwszy założyły narty korzystały z pomocy instruktorów w stacji narciarskiej w Zieleńcu. Natomiast zaawansowani uczestnicy, pod opieką wychowawców, korzystali z zimowej aury na kompleksie stoków również w Ski Arena w Zieleńcu. W drodze powrotnej uczniowie spędzili krótką chwilę we Wrocławiu, gdzie zwiedzili Starówkę. Wszyscy wrócili uśmiechnięci oraz gotowi do nauki w nowym semestrze. W sercach i pamięci pozostały niesamowite wspomnienia, nowe przyjaźnie, życzliwość opiekunów.