W minioną sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bierkowie odbyła się IV Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jednostek OSP gminy Słupsk. Organizatorami wydarzenia były Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i OSP Kusowo. Po złożeniu odpowiednich meldunków i odśpiewaniu hymnu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Prezes Oddziału Gminnego Barbara Dykier otworzyłą to wydarzenie, którego uczestnikami byli najmłodsi ochotnicy w wieku od 6 do 14 lat. Po wylosowaniu odpowiednich drużyn rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Zawodnicy zmierzyli się w 7 konkurencjach polegających na sprawnym montowaniu sprzętu pożarniczego, biegu z drabiną pożarniczą, szybkim ubieraniu umundurowania oraz pokonaniu toru przeszkód. W przerwie pomiędzy konkurencjami wszyscy tańczyli ,,Zumbę Strażacką”, drużyna dziewcząt i chłopców z MDP Bukówka zaprezentowała musztrę drużyny, pod dowództwem dh Stanisława - lat 10. Wspaniała zabawa trwała przez cztery godziny. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.