Dziś uroczyście otwarto przedszkole i żłobek w miejscowości Siemianice. To inwestycja na którą z niecierpliwością czekali wszyscy zainteresowani, tzn. dzieci, rodzice, nauczyciele, samorząd.

W uroczystości udział brali radni gminy Słupsk, kierownicy jednostek gminnych, pani wójt Barbara Dykier wraz z kierownictwem urzędu oraz pracownikami, rodzice, goście,media. W ramach tej inwestycji która kosztowała prawie 6 mln. 150 tys. zł, zostały wybudowane trzy oddziały przedszkolne – w sumie 75 miejsc oraz dwa oddziały żłobkowe – po 12 i 24 dzieci – w sumie 36 miejsc. Całkowita powierzchnia budynku – 1231 m2. Budynek wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Uroczystość rozpoczęto od tradycyjnego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia obiektu, następnie nadszedł czas na występy najmłodszych. W przedstawieniu „O królu i królowej” zaangażowani zostali przybyli goście, którzy z zaangażowaniem wcielili się w przydzielone im role. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych podziękowań dla wszystkich osób i podmiotów, które były zaangażowane w realizację projektu przyczyniły się do powstania tej ważnej inwestycji.

Budowa żłobka została częściowo dofinansowana z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2018. Wartość otrzymanego dofinansowania to 480 000,00 zł.