Przeszło 100 uczestników wzięło udział w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”, który odbył się w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk w Głobinie Jury w składzie: Monika Zytke – muzyk, dyrygent, profesor w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej, Violetta Wójcik – dyrektor MDK w Słupsku oraz Lilianna Zdolińska od ponad 35 lat prowadząca chóry i zespoły wokalne miało trudny orzech do zgryzienia. Wykonawcy:  soliści i zespoły rywalizowali między sobą w 4 kategoriach.  Różnorodność zaprezentowanych stylów muzycznych i wykonań sprawiła, że pomimo iż przegląd  trwał kilka godzin czas nikomu się nie dłużył. Organizatorem konkursu była Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna  Gminy Słupsk. Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Słupsku wraz z Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Grand Prix tym razem trafiło zespołu „Cantabile” reprezentującego Szkołę Podstawową w Potęgowie za wykonanie utworu „Bryka”. Zespół przygotował Daniel Spoczyński Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy i zapraszamy już za rok na kolejną edycję Przeglądu.

Wyniki:

Grand Prix
Zespół „Cantabile” z SP w Potęgowie – instruktor Daniel Spoczyński

Kategoria soliści do IV klasy SP
Miejsce I – Paulina Bąbelek – SP nr. 1 w Ustce – instruktor Karina Werra
Miejsce II Milena Wesołowska – SP w Potęgowie – instruktor Barbara Krasnoborska
Miejsce III – Martyna Tęcza – SP Wrzeście – instruktor Łukasz Cysewski

Kategoria soliści powyżej IV klasy SP
Miejsce I – Hanna Cheda – SP nr. 3 w Ustce – instruktor Joanna Brzezińska
Miejsce II – Zofia Gębska – Centrum Artystyczne Werra Art. Music – instruktor Karina Werra
Miejsce III – Roksana Garbolińska – SP Bierkowo – instruktor Dorota Duraj

Kategoria zespoły do IV klasy SP