„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – informacja o przyznanej dotacji celowej.

Informujemy, że po raz kolejny Gmina Słupsk otrzyma wsparcie w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Wojewoda Pomorski podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego organom prowadzącym szkoły lub biblioteki pedagogiczne.

W roku 2019 wsparcie zostało przyznane następującym placówkom:

• Szkoła Podstawowa we Włynkówku ze wsparciem finansowym ze środków budżetu państwa w kwocie 4 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa w Jezierzycach ze wsparciem finansowym ze środków budżetu państwa w kwocie 12 000,00 zł
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie ze wsparciem finansowym ze środków budżetu państwa w kwocie 12 000,00 zł
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach ze wsparciem finansowym ze środków budżetu państwa w kwocie 12 000,00 zł

Wsparcie finansowe zostanie udzielone dzięki wniesieniu wkładu własnego przez Gminę Słupsk, który wynosi 20 % kosztów realizacji zadania i wynosi w 2019 roku 10 000,00 zł.

Łącznie w Gminie Słupsk w bibliotekach szkolnych przybędzie pozycji na kwotę 50 000 zł.

Mamy nadzieję, że zakup nowego księgozbioru przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności pozycji bibliotecznych oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań i kształtowanie twórczych postaw dzieci i młodzieży.

Wykaz szkół i bibliotek pedagogicznych, którym przyznano wsparcie finansowe na zakup książek w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" (wg najwyższej uzyskanej liczby punktów) -więcej...