W dniu 23 marca w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbyły gminne eliminacje do XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej młodzieży szkolnej i strażackiej organizowanego przez Oddział Gminny ZOSP RP. W eliminacjach gminnych wystartowało 30 uczestników w trzech grupach wiekowych, reprezentujących szkoły z Bierkowa, Siemianic, Redzikowa, Włynkówka oraz MDP Gałęzinowo, OSP Strzelino, MDP Włynkowo. W pierwszym etapie konkursu młodzież musiała odpowiedzieć na 40 pytań z tematyki pożarniczej,  w drugim natomiast wykazać się wiedzą o budowie i funkcjonowaniu sprzętu pożarniczego, medycznego i stopni funkcyjnych OSP oraz funkcjonariuszy PSP. W eliminacjach gminnych XLII Konkursu OTWP zwyciężyli, Aleksandra Bazyk i Klaudia Otowicz ze Szkoły Podstawowej we Włynkówku i Filip Mazowiecki z OSP Strzelino Zwycięscy eliminacji gminnych, wzięli udział w dniu 2 kwietna 2019r w eliminacjach powiatowych XLII Konkursu OTWP organizowanego przez Oddział Powiatowy ZOSP RP w Słupsku. Udział w eliminacjach powiatowych naszej młodzieży zakończył się sukcesem Filipa Mazowieckiego który w swojej grupie wiekowej zajął I miejsce i weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich reprezentując OSP Strzelino, Aleksandra Bazyk w swojej grupie zajęła II miejsce. Brawo dla młodzieży za posiadanie dużej wiedzy pożarniczej, a opiekunom podziękowanie za przygotowanie.