facebook
youtube

Uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej we Włynkówku oraz V i VII z SP Wrzeście wzięli udział w akcji sadzenia drzew, która zorganizowana została wspólnie z Nadleśnictwem Ustka

Uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej we Włynkówku oraz V i VII z SP Wrzeście wzięli udział w akcji sadzenia drzew, która zorganizowana została wspólnie z Nadleśnictwem Ustka - na terenie leśnictwa Orzechowo. Leśniczy Pan Maksymilian Kiedrowski oraz Pani Kamila Gosztyła zapoznali uczestników z zasadami prawidłowego sadzenia drzew. Podczas akcji posadzonych zostało ok. 1000 szt. sadzonek sosny zwyczajnej na łącznej powierzchni 0,1 ha. Celem wspólnego sadzenia lasu, było ukazanie jak ważne jest utrzymanie trwałości lasu, które jest realizowane między innymi poprzez wprowadzanie młodego pokolenia drzew na powierzchniach gdzie uprzednio las został wycięty.

Na koniec ciężka praca uczniów zwieńczona została wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.