facebook
youtube

O tym co będzie działo się w Swołowie w ciągu najbliższego roku informowali podczas konferencji prasowej partnerzy projektu "Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę 

O tym co będzie działo się w Swołowie w ciągu najbliższego roku informowali podczas konferencji prasowej partnerzy projektu "Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę poprzez rewitalizację zabytkowych budynków szkieletowych wraz z restauracją organów kościelnych we wsi Swołowo na potrzeby mieszkańców Pomorza i innych regionów Polski” tj. Gmina Słupsk, Muzeum Pomorza Środkowego oraz wykonawcy. Tym samym oficjalnie rozpoczeto inwestycję, która kosztować będzie prawie 15 mln. złotych. Zgodnie z projektem w Swołowie ma powstać Zagroda Inicjatyw Twórczych, nowa świetlica, poświęcony ziołolecznictwu, a samo Swołowo ma byc kojarzone jako unikalne miejsce na mapie turystycznej regionu słupskiego i całego Pomorza.