Pierwsza w historii gminy Słupsk nowo utworzona Rada Sportu odbyła swoje pierwsze posiedzenie. Pomysł jej utworzenia pojawił się już 9 lat temu. Podczas spotkania ustalono między innymi główne cele i zadania jakimi zajmie się Rada Sportu. Ma ona pełnić funkcję doradczą oraz opiniować projekty z zakresu rozwoju sportu w gminie. Na etapie tworzenia jest dokument strategiczny dotyczący analizy stanu obecnego oraz dalszych planów rozwoju tematyki sportowej w gminie Słupsk. Przy tworzeniu Programu Rozwoju Sportu czynny udział będzie brała również Rada Sportu. Podczas pierwszego posiedzenia ukonstytuował się również skład Rady, i tak Przewodniczącym został pan Dariusz Perlański, Zastępcą pan Andrzej Staszewski natomiast Sekretarzem pani Ewelina Urban. Ważnym punktem spotkania było również przekazanie przez pana Andrzeja Staszewskiego, na ręce pani wójt Barbary Dykier piłki oraz zdjęcia z podpisami członków AP KGHM ZAGŁĘBIE Lubin, z którym to Gminna Akademia Piłkarska z Bruskowa Wielkiego podpisała porozumienie w sprawie współpracy. sportowej. Piłka z podpisami zostanie przekazana na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.