W minioną sobotę w Krępie Słupskiej uroczyście otwarto nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlicę wiejską oraz Bazarek Natury. W uroczystości udział wzięli strażacy, zaproszeni goście, mieszkańcy, kierownictwo Urzędu Gminy Słupsk. Historię powstania tej inwestycji przybliżyła zebranym, wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, natomiast wieloletnia radna miejscowości Krępa Słupska pani Halina Najdowska ze wzruszeniem wspominała, jak przez okres 28 lat zmieniła się Krępa Słupska. Po okolicznościowych przemówieniach i podziękowaniach uroczyście przecięto wstęgi oraz wręczono symboliczne klucze do dwóch nowych obiektów.

Kubatura budynku wynosi około 500 m2, natomiast koszt realizacji inwestycji wyniósł prawie 4 mln. Złotych. Świetlica oraz nowa remiza to obiekty, które służyć mają mieszkańcom. Natomiast Bazarek Natury to projekt, który zrealizowany został ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jego celem jest promocja lokalnych, ekologicznych produktów oferowanych przez lokalnych producentów. Będzie można kupić na nim jajka, ekologiczne warzywa i owoce, miody oraz inne lokalne produkty. Oficjalnie inicjatywa rusza od 8 czerwca, zarządzać nią będzie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w Głobinie.