3 maja Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej ,,Szprycha" ze Słupska we współpracy z Gminą Słupsk zorganizowało rajd rowerowy po Gminie Słupsk. Udział w nim wzięło przeszło 30 miłośników dwóch kółek. Pierwszym przystankiem na rozległej trasie rajdu było Głobino-Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk gdzie przygotowano słodki poczęstunek. Następnie trasa prowadziła przez malownicze miejscowości Gminy Słupsk tj. Stanięcino, Redzikowo, Jezierzyce, Siemianice, Włynkowo, Strzelino, Krzemienicę. Kulminacyjnym punktem rajdu była miejscowość Swołowo, gdzie na uczestników czekało ognisko oraz ciepła zupa. Nie zabrakło konkursów, w tym, także konkursu wiedzy o Gminie Słupsk.
Rajd zakończył się z powrotem do Słupska w późnych godzinach popołudniowych. Serdecznie podziękowania dla Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej ,,Szprycha" za zorganizowanie rajdu malowniczą trasą miejscowości Gminy Słupsk.