W minioną sobotę w Redzikowie odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez gminnych. Podczas święta mieszkańca Gminy Słupsk można było odwiedzić stoiska z lokalnymi produktami oraz pysznymi potrawami, któr przygotowały Koła Gospodyń z gminy. Swoje stoisko miała oczywiście Gmina Słupsk, w tym roku po raz pierwszy zaprezentowała się Rada Seniora. Poza tym swoją ofertę przedstawił Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zachęcał do wstąpienia w jego szeregi.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, animacji, pokazów strażackich oraz pokazu sprzętu wojskowego, który już tradycyjnie przygotował Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie. Poza tym występy artystyczne grup i zespołów z terenu gminy Słupsk i tradycyjnie Konkurs dla mieszkańców „Broszura budżetowa za rok 2018 i na rok 2019”. Z okazji 15 – lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej swoje stoisko prezentował również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct, natomiast gmina Słupsk przyłączyła się do Dni Otwartych Funduszy Europejskich, organizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju prezentując inwestycje, które udało się zrealizować ze środków unijnych. Do świętowania Dnia Mieszkańca Gminy Słupsk przyłączyła się również Szprycha oraz grupa sportowa Best Beasts z Bydlina.

Gwiazdą tegorocznej imprezy była Natalia Szroeder, której występ przyciągnął tłumy.

Więcej zdjęć na FB... - tutaj