Zespół Szkolno – Przedszkolny w Siemianicach po raz kolejny realizuje program Erasmus +. Tym razem do Siemianic przybyli goście z Włoch, Portugalii, Turcji, Łotwy i Grecji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu jest „Slow down”, czyli zwolnienie w życiu i nauczaniu. Dziś oficjalnie powitano uczniów i opiekunów. Każdy z krajów przygotował prezentację o sobie i swojej szkole. Udział w wydarzeniu wzięła również wójt Gminy Słupsk, Barbara Dykier. Projekt doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 15 – lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Goście zostaną w naszej gminie do końca tygodnia zwiedzając okolice i poznając polską kulturę.