W dniu 21 marca 2019r. podpisaliśmy Umowę o powierzenie nam grantu w kwocie 6 000,00 zł. Dotyczy wniosku o powierzenie grantu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 złożonego przez nasz Uniwersytet w Słowińskiej Grupie Rybackiej w Przewłoce w dniu 30.03.2019r.

W wyniku Konkursu przyznano nam środki pieniężne w kwocie 6 000,00 zł na zorganizowanie imprezy która dotyczy popularyzacji dziedzictwa lokalnego poprzez przekazanie kultury, obyczajów i tradycji związanych z naszym regionem młodszemu pokoleniu, tj. naszym wnukom oraz - dbaniem o zdrowie, kondycję i optymizm nas wszystkich.

Realizację naszego grantu rozpoczniemy wycieczką do Krainy w Kratę w dniu 25 maja 2019r. Zwiedzimy Muzeum Pszczelarstwa "Wędrowna Barć" w Krzemienicy.

Następnie udamy się do Zagrody Śledziowej i Muzeum Śledzia w Starkowie.

W dniu 8 czerwca 2019 r. odbędzie się Impreza integracyjna w Siemianicach pod nazwą "SKARBY BAŁTYKU"- spotkanie pokoleń przy wspólnym grillowaniu z udziałem seniorów i ich wnuków oraz sąsiadów. Początek o godzinie 14:00.

Program imprezy:

1. Wystawa malarstwa marynistycznego z warsztatami malarskimi dla dzieci