21 maja po drugi w Powidzu odbyło się Forum związane z obecnością wojsk sojuszniczych. Przedstawiciele gmin, w których stacjonują wojska amerykańskie rozmawiali o konkretnych rozwiązaniach, które mogą przyczynić się do rozwoju ich samorządów. W spotkaniu uczestniczyli również posłowie Joanna Lichocka oraz poseł Krzysztof Ostrowski, a także senator ziemi słupeckiej pan Robert Gaweł. Podczas Forum wypracowanych zostało kila wspólnych postulatów, które zostaną przekazane do Rządu Polskiego. Zgromadzeni chcą również powołania specjalnego pełnomocnika, który ułatwiłby kontakt z Rządem oraz opracowania dokładnego harmonogramu remontu dróg lokalnych o charakterze obronnym. Kolejne forum ma zostać zorganizowane jesienią, tym razem w Gminie Słupsk.