Podczas III edycji Powiatowej Olimpiady Wiedzy z Zakresu Zasad Udzielania Pierwszej Pomocy, drużyna reprezentująca  szkołę z Jezierzyc w  finale zajęła III miejsce.

W imprezie uczestniczyło 26 ekip uczniowskich ze Słupska i powiatu słupskiego.Skład zwycięskiej drużyny: Agata Pianka, Weronika Łoś, Katarzyna Labuda, Kinga Goyke, Małgorzata Ulrych. Gratulujemy!

Świat współczesny, a szczególnie rozwój techniki, niosą za sobą wiele zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego. Według danych GUS corocznie w różnych wypadkach ginie około 30 000 osób, na zawał umiera około 29 000. Szacuje się, że liczba tych ofiar mogłaby być o kilka tysięcy mniejsza, gdyby świadkowie tragicznych zdarzeń potrafili i natychmiast przystąpili do niesienia pomocy. To właśnie często minuty decydują o życiu człowieka. Od szybkości naszych decyzji zależy nieraz dalszy los poszkodowanego. Gdyby co dziesiąty mieszkaniec ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to około milion ludzi rocznie!!!