W dniu 15 czerwca 2019 otwarto Przystań Kajakową we Włynkówku. W ramach tego wydarzenia odbył się również I Gminny Spływ Kajakowy, w którym udział wzięło ponad 90 osób. Trasa spływu liczyła ok 10 km,  zaliczana do łatwych, nikomu nie sprawiła większych trudności. Operatorem technicznym spływu był zespół na-kajakach.pl, który w sposób profesjonalny zabezpieczył całą trasę jak i samych uczestników. Spływ nadzorowała również łódź ratunkowa OSP Włynkowo. Każdy z uczestników spływu po dopłynięciu do przystani otrzymał pamiątkowy magnes. Uroczystości otwarcia przystani rozpoczęła wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, która na wstępie podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie niniejszego otwarcia, w tym m.in. zespołowi na-kajakach.pl za profesjonalne przygotowanie spływu, kołu gospodyń wiejskich za pyszny poczęstunek dla uczestników spływu oraz przybyłych gości, radzie sołeckiej za zaangażowanie i pomoc w organizacji w tym wymurowanie paleniska, a także OSP Włynkowo, które oprócz zabezpieczenia ratunkowego spływu parę dni wcześniej udrożniła trasę spływu. Pierwsza para kajakarzy, która dotarła do przystani otrzymała zaszczyt przecięcia wstęgi. Następnie sołtys Katarzyna Falkowska oraz radna Beata Grzech, odsłoniły tablicę pamiątkową. Goście mogli również skosztować specjalnie przygotowanego przez Radę Sołęcką z Włynkówka, tortu. Biesiadowanie przy muzyce potrwało do późnych godzin popołudniowych. W planach jest już organizacja kolejnego spływu.