Od 01 sierpnia do 15 grudnia br. w powiecie słupskim realizowany będzie Program profilaktyki boreliozy obejmujący wykonywanie bezpłatnych badań laboratoryjnych w kierunku wykrycia boreliozy i działania edukacyjne w zakresie jej zapobiegania.

Badania wykonywać będzie wyłonione w konkursie ofert Medyczne Laboratorium DIAGNOSTYKA w Słupsku przy ul. Jana Pawła II 1a, należące do Ogólnopolskiej Sieci Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA w Krakowie.

Bezpłatnymi badaniami objętych zostanie 300 mieszkańców powiatu, u których wcześniej nie stwierdzono boreliozy i którzy nie byli leczeni z powodu tej choroby. Kwalifikacja uczestników odbywać się będzie w ośrodkach zdrowia/przychodniach we wszystkich gminach powiatu słupskiego, w dniu zgłoszenia się do programu, za pośrednictwem ankiety oceny ekspozycji na kleszcze.

O zakwalifikowaniu decydować będą zweryfikowane przez personel medyczny informacje zawarte w ankiecie, uzasadniające jego wykonanie. Program kierowany jest do wszystkich mieszkańców gmin powiatu słupskiego w wieku od 20 lat (bez względu na płeć i stan zdrowia), ale głównie powinny z niego skorzystać osoby z grupy podwyższonego ryzyka, tj. leśnicy, rolnicy, osoby często przebywające na terenach bytowania kleszczy.

Szczegóły i punkty konsultacyjne.