facebook
youtube

Spora frekwencja i zadowolenie uczestników towarzyszyły festynowi, który odbył się na boisku i placu zabaw w Redzikowie. Impreza odbyła się w dniu dawnego peerelowskiego Święta Odrodzenia, co było podkreślone przez charakteryzację organizatorów, staranny dobór przedmiotów oraz wyeksponowane propagandowe hasła

z których ,,Mieszkańcy wszystkich sołectw Gminy Słupsk łączcie się” było najbardziej rzucającym się w oczy i jedynym słusznym tego dnia. Formułę imprezy wymyśliła i skutecznie przy pomocy miejscowego KGW i wolontariuszy zrealizowała sołtys Beata Juryś.

Składały się na nią liczne konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wystawy, a szczególnie ta ciesząca się dużym zainteresowaniem najmłodszych, czyli wystawa ciągników rolniczych oraz dobrze zaopatrzony bufet. Klimat czasów PRL był oczywiście zaserwowany z przymrużeniem oka. O nagłośnienie i oprawę muzyczną, z dobrym skutkiem do późnych godzin nocnych, zadbał DJ Andrzej Krzyżanowski z Wieszyna.

Królowały rzecz jasna muzyczne hity z lat 60 i 70 – tych. Zanim jednakże zabrzmiały pierwsze takty muzycznych przebojów na boisku w Redzikowie, odbył się turniej piłkarski na ,,Orliku” Redzikowo Osiedle, będący integralną częścią festynu. Obsługą tego turnieju zajęli się: sołtys Marian Kużel i OSiR Gminy Słupsk.

Ostatecznie do turnieju w dwóch kategoriach wiekowych zgłosiło się 6 zespołów. W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajęło sołectwo Redzikowo Osiedle, rywalizację wśród seniorów zwycięsko rozstrzygnęła ekipa Redzikowa. Wsparcia organizacyjnego udzieliło Centrum Kultury w Głobinie.