Zapraszamy do zapoznania się bieżącymi inwestycjami, które są realizowane na terenie gminy Słupsk, jak również z planowanymi w niedługim czasie przedsięwzięciami.

Sport

1. Zakończyła się gruntowna przebudowa stadionu w Jezierzycach Os. Nowy obiekt zostanie uroczyście otwarty 3 sierpnia br. podczas tzw. Zeppeliady. Zakres inwestycji obejmował między innymi położenie nowej płyty piłkarskiej wraz z nawodnieniem murawy, budowę bieżni lekkoatletycznej 3-torowej z nawierzchnią poliuretanową, energooszczędnego oświetlenia stadionu (w technologii LED), sektora dla gości z układem trybun systemowych na 60 miejsc, nowych bram i furtek. Zadaszona trybuna może pomieścić 300 osób.

Wartość inwestycji to 2 097 998, 70 zł.

Edukacja

1. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół w Siemianicach. Zakończyła się inwestycja budowy przyszkolnego boiska, obecnie trwa wyposażenie placówki w niezbędne sprzęty. Do nowego skrzydła szkoły trafią między innymi: meble do sal dydaktycznych, wyposażenie pracowni chemicznej, wyposażenie pracowni komputerowej. Planowany jest również zakup trybuny jezdnej, w którą zostanie wyposażona sala widowiskowa, która znajdzie się w nowym obiekcie. Planowane zakończenie tej inwestycji to połowa sierpnia br.
  2. Trwa również realizacja projektu „Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w kratę...” w Swołowie. W chwili obecnej rozebrane i zinwentaryzowano elementy dawnych konstrukcji, a wykonawca przestąpił do realizacji dalszych etapów inwestycji zgodnie z umową.

Drogi:

1. Trwa przebudowa 3 etapu dróg, ścieżek rowerowych, chodników i parkingów na osiedlu w Redzikowie - wartość etapu III 2.198.816,47 zł brutto - termin wykonania 30.08.2019
  2. Trwa budowa ulicy Słonecznej w Bierkowie – budowana jest droga wraz z odwodnieniem, oświetleniem odcinkiem sieci wodociągowej i sanitarnej - realizacja zadania do 30.09.2019, wartość 1.197.031,64 zł brutto
  3. Trwają prace przy realizacji umowy o partnerstwie publiczno - prywatnym obejmującym budowę i utrzymanie dróg gminnych w miejscowości Bydlino i Krępa Słupska. Odebrano pierwszy etap PPP - Bydlino (ulice boczne) - wartość tego etapu 10.695.111,13 zl brutto. Wartość całej umowy na PPP 50.322.416,18 zł brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji do 22.08.2020roku
  4. Trwa budowa ulicy Jarzębinowej w m. Włynkówko z płyt drogowych typu POZBET - wartość zadania 382.623,11 zł brutto, termin wykonania 382.623,00 zł brutto
  5. W trakcie jest postępowanie przetargowe na przebudowę ulicy Rybackiej w Siemianicach. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma jest STRABAG Sp. z o.o., za kwotę 3 134 655,00 zł brutto. Planowane zakończenie inwestycji 22.11.2019

Ekologia:

Podpisane zostały następujące umowy:

1. Dostawa i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Słupsk w ramach projektu ,,OZE w gminach powiatu słupskiego” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, 580 018,80 zł brutto. Realizacja do 30.09.2019 r.,
  2. Budowa oświetlenia wraz z lampami oświetlenia ulicznego w Stanięcinie. Termin wykonania zamówienia: 130 dni od podpisania umowy 11.06.2019 r.
  3. Budowa linii oświetlenia wraz z lampami oświetlenia drogowego Jezierzyce-Grąsino kwotę: 133 565,70 zł zł brutto.
  4. Trwają również prace polegające na zagospodarowaniu stawów w m. Wiklino, Lubuczewo, Niewierowo, Bruskowo Małe, Redzikowo Os.

Planowane przetargi:

W przygotowaniu jest przetarg na budowę przedszkola z oddziałami wczesnoszkolnymi w miejscowości Włynkówko. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w trybie „zaprojektuj i wybuduj” inwestycji polegającej na budowie przedszkola z oddziałami wczesnoszkolnymi.

Termin realizacji: do dnia 31.07.2020 r.

Więcej zdjęć z realizowanych inwestycji na FB - tutaj...