facebook
youtube

W związku z coraz większą popularyzacją aktywnego spędzana wolnego czasu w szczególności poprzez bieganie i nordic walking Gmina Słupsk postanowiła zorganizować I Bieg Gminny i tym samym na stałe wpisać go w kalendarz gminnych wydarzeń sportowych.

Współorganizatorem I gminnego biegu który będzie nosił nazwę Bieg Przyjaźni jest firma Modular Consulting oraz Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” znane z organizowania wielu biegów w Słupsku i okolicy. Bieg zaplanowany jest na 5 października 2019 r. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz Parku Wodnym w Redzikowie. Dystans dostosowany jest tak każdy mógł wziąć udział w wydarzeniu. Dla biegaczy oraz kijkarzy zaplanowano dystans 5 oraz 2,5 km. Zachęcamy do biegu rodziny z dziećmi, właścicieli z czworonogami, grupy zorganizowane oraz wszystkich tych którzy chcą aktywnie spędzić czas. Dla każdego uczestnika biegu przewidziano bity medal pamiątkowy oraz poczęstunek a także możliwość udziału w losowaniu nagród rzeczowych.

Planowany Bieg Przyjaźni wchodzi w skład 3 biegów, z czego dwa kolejne zaplanowane są w przyszłym roku w innych miejscowościach z terenu Gminy Słupsk. Dlatego warto już teraz zarezerwować sobie termin na I bieg gminny, którego medal będzie nawiązywał nie tylko do Gminy Słupsk ale będzie częścią składową medali z biegów zaplanowanych na kolejny rok.