facebook
youtube

W minioną sobotę w Swołowie odbyło się Gminne Święto Plonów oraz Pomorskie Święto Miodu. Frekwencja dopisała i już od godziny 11.00. do Swołowa zaczęły przyjeżdżać tłumy gości.

W minioną sobotę w Swołowie odbyło się Gminne Święto Plonów oraz Pomorskie Święto Miodu. Frekwencja dopisała i już od godziny 11.00. do Swołowa zaczęły przyjeżdżać tłumy gości. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele, następnie korowód dożynkowy przemaszerował przez miejscowość. Po raz pierwszy na czele korowodu stanęła Gminna Orkiestra Dęta oraz klasa II Liceum Wojskowego w Redzikowie. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Bierkowo, natomiast starostami dożynek Państwo Ewa i Józef Klimczuk z Bruskowa Wielkiego. Podczas wydarzenia można było odwiedzić stoiska kół gospodyń z gminy Słupsk, zaprezentował się Batalion Ochrony Bazy, zorganizowana został strefa malucha, tor przeszkód zorganizowało Stowarzyszenie Best Beasts, tradycyjnie loterię fantową przeprowadziło Stowarzyszenie Dobre Serca. Tłumy gości przyciągnął występ gwiazdy wieczoru – Cleo oraz stand – up Andrzeja Grabowskiego. Nawet padający deszcz nie był przeszkodą do udanej zabawy. Na koniec tradycyjnie ogłoszono wyniki konkursów dożynkowych. Wyniki wszystkich konkursów zamieszczono poniżej:

Wieniec konwencjonalny:

I miejsce – KGW Głobino – Stanięcino

II miejsce – KGW Siemianice

III miejsce – sołectwo Bierkowo

Przyznano 9 wyróżnień, które otrzymali: pani Jolanta Dybiec, sołectwo Kusowo, KGW Kusowo, Klub Seniora Kusowo, KGW Bydlino, sołectwo Redzikowo, sołectwo Stanięcino, OSP Kusowo, KGW Kukowo

Wieniec niekonwencjonalny:

I miejsce świetlica Bukówka

II miejsce KGW Grąsino

III miejsce sołectwo Redzikowo

Przyznano 7 wyróżnień, które otrzymali: KGW Jezierzyce Osiedle, Klub Seniora Redzikowo, pani Monika Prajwowska ze Swochowa, KGW Bukówka, Rękodzielnia Głobino, KGW Bierkowo, KGW Kukowo.

Konkurs Piękna wieś pomorska:

Kategoria Zagroda:

I miejsce – Marzenna Grajewska (Bierkowo)

II miejsce Joanna i Tomasz Milewscy (Warblewo)

III miejsca nie przyznano

Kategoria wieś:

I miejsce – Bierkowo

II miejsce – Swołowo

III miejsca – nie przyznano

Najpiękniejsza posesja:

I miejsce – Jolanta Wiszniewska (Gałęzinowo)

II miejsce – Magdalena i Wiesław Bobińscy (Włynkówko)

III miejsce – exequo – Magdalena Kul (Krępa Słupska) i Elżbieta Wróbel (Głobino).

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Swoje życzenia dla rolników oraz wszystkich uczestników Gminnego Święta Plonów przesłał Sekretarz Stanu, Rzecznik Prasowy Rządu Piotr Muller - treść listu - tutaj...