facebook
youtube

W minioną niedzielę w Jezierzycach rywalizowały ze sobą młodzieżowe drużyny pożarnicze z województwa pomorskiego. Rywalizacja odbywała się na szczeblu wojewódzkim i powiatowym

W minioną niedzielę w Jezierzycach rywalizowały ze sobą młodzieżowe drużyny pożarnicze z województwa pomorskiego. Rywalizacja odbywała się na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Każda drużyna musiała zaprezentować oceniany pokaz musztry a następnie pokonać bieg sztafetowy z przeszkodami. Ostatnią konkurencją było tak zwane rozwinięcie bojowe, w czasie którego należało napełnić zbiornik za pomocą hydronetki, zawiązać losowo wybrane węzły i posegregować strażackie wyposażenie.

W ostatecznej klasyfikacji mistrzami województwa pomorskiego zostały dziewczęta z Sulęczyna przed drużynami z Gałęzinowa i Smołdzina. Wśród chłopców triumfowała reprezentacja z Gałęzinowa przez drużynami z Gnieżdżewa i Ryjewa. Łącznie w zawodach wystartowały 24 reprezentacje.

  

(info: www.islupsk.pl)