Dziś w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Redzikowie swoje święto miały dzieci z klasy pierwszej. Uroczyste pasowanie na ucznia to bardzo ważne przeżycie dla najmłodszych, którzy z radością śpiewali i recytowali wiersze, których nauczyły się w ciągu ostatniego miesiąca.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział brali  rodzice, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele 28 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, przedstawiciele gminy Słupsk oraz Rady Gminy Słupsk. Podczas uroczystości przekazano również replikę sztandaru 28 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, która swoje honorowe miejsce znalazła w Izbie Pamięci w Redzikowie.