facebook
youtube

27 września uroczyście otwarto nowe skrzydło Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Siemianicach. To kolejny etap realizacji projektu, który miał na celu rozbudowę i poprawę bazy edukacyjnej na terenie gminy Słupsk

27 września uroczyście otwarto nowe skrzydło Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Siemianicach. To kolejny etap realizacji projektu, który miał na celu rozbudowę i poprawę bazy edukacyjnej na terenie gminy Słupsk w miejscowości Siemianice. Pierwszym była budowa przedszkola z oddziałami żłobkowymi, które zostało oddane w marcu tego roku. Łączna kwota całej inwestycji, która obejmowała budowę przedszkola i żłobka , rozbudowę i wyposażenie szkoły oraz budowę nowoczesnego boiska to suma 13 738 663 zł. Natomiast sama inwestycja rozbudowy szkoły wraz z wyposażeniem i odnowieniem elewacji wyniosła 7 298 612 zł.

Źródła finansowania

  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – dotacja – 1 mln. 854 tys.
  • Maluch Plus – 480 tys.
  • Budżet Gminy Słupsk – 11 404 647 zł

W nowej placówce swoje miejsce znalazły nowoczesne pracownie – chemiczna, fizyczna, matematyczna i językowa, jak również sala widowiskowa. Nowością jest tu zainstalowanie ruchomej trybuny na 170 osób, która rozkładana będzie w zależności od potrzeb. Sala widowiskowa została wyposażona również w wysokiej jakości sprzęt audio. Wykonawcą inwestycji była firma Sumabud ze Słupska, projekt inwestycji – studio projektowe Arkada ze Słupska.

Uroczystość otwarcia uświetniły występy muzyczne dzieci i młodzieży ze szkoły oraz występ grupy teatralnej "Podwórko".

Galeria: - tutaj...