2 października z inicjatywy Wójta Gminy Słupsk Barbary Dykier odbyło się III Forum Gmin Związanych z Obecnością Wojsk Sojuszniczych. Przybyli na zaproszenie wójta samorządowcy, mieli okazję odwiedzić Bazę Naval Support Facility Redzikowo. Podczas Forum włodarze omówili wspólne zagadnienia oraz omówili stanowisko, które zostanie przesłane do administracji rządowej.

W III Forum uczestniczyły: Gmina Powidz, Gmina Witkowo, Drawsko Pomorskie, Skwierzyna, Gmina Żagań, Starostwo Powiatowe w Słupcy, Urząd Miasta Poznania, Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego.