18 października 2019 r. odbył się kolejny Bal Seniora Aktywnego zorganizowany z okazji Dnia Seniora przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku. W tym roku w zabawie wzięło udział 204 Seniorów z 15 Klubów (Bierkowo, Bukówka, Jezierzyce, Krępa, Lubuczewo, Redzikowo Osiedle, Siemianice, Redzikowo, Swołowo, Kukowo, Bydlino, Strzelino, Rogawica, Redęcin, Wieszyno). Przybyłych do Hali Widowiskowo -Sportowej w Jezierzycach powitała  Wójt Gminy Słupsk – Barbara Dykier życząc, w ciepłych słowach, wspaniałej zabawy. W trakcie balu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Srebrne Serce” przeprowadzonego w ramach projektu „Srebrna Sieć”, którego celem było promowanie aktywności seniorów i zaangażowania społecznego osób starszych, wyróżnienie aktywnych seniorów lub innych osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów i społeczności lokalnej oraz upowszechnienie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w Gminie Słupsk. Laureatkami konkursu zostały panie: Ewa Trap, Stanisława Kucharska, Elżbieta Zaczek i Irena Rajszczak. W trakcie balu odbywały się  konkursy z nagrodami, które przygotowała pani Beata Juryś- Radna Rady Gminy Słupsk. Jedną z największych atrakcji wieczoru był występ seniorów z Klubu Senior + w Jezierzycach. We własnoręcznie wykonanych strojach, przy szampańskich rytmach zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.