facebook
youtube

Miniony weekend upłynął również pod znakiem sportowych rozgrywek. W dniach 9,10 i 11 listopada na hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach rozgrywany był IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej "BURSZTYN CUP 2019".

Miniony weekend upłynął również pod znakiem sportowych rozgrywek. W dniach 9,10 i 11 listopada na hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach rozgrywany był IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej "BURSZTYN CUP 2019". Rozgrywki prowadzone były między innymi w kategorii wiekowej 2014/2015. Udział w tym turnieju wzięło 5 drużyn: UKS SPARTA Sycewice, AP GRYF Słupsk SA, UKS GAP/ZSP Redzikowo, UKS GAP/SP Wrzeście oraz Przedszkole Gminne "BAJKA"  w Jezierzycach. Turniej miał charakter dobrej zabawy. Podczas wydarzenia prowadzone były animacje dla najmłodszych, natomiast swój kunszt w akrobacjach z piłką zaprezentował wszystkim zebranym Dawid Krzyżowski. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary oraz pamiątkowe medale. Natomiast w dniach rozgrywany był również Turniej w kategorii wiekowej 35 + (Oldboy). W turnieju tym wystąpiło 5 drużyn. Klasyfikacja w tym turnieju przedstawiała się następująco:

1. Almir Team – 10 pkt.

2. Czarodzieje Północy biali – 7 pkt.

3. Czarodzieje Północy - 6 punktów.

4. Drzewiarz Rzeczenica – 3 pkt.

5. Skotawia Dębnica Kaszubska

Najlepszym bramkarzem turnieju został Marek Kuśmider - Almir, najskuteczniejszy strzelec to Paweł Wojciechowski - Czarodzieje Północy czerwoni, MVP turnieju przypadło zawodnikowi Krystian Stanios z ekipy Drzewiarz Rzeczenica.

10 i 11 listopada rozegrany został turniej w kategorii – rocznika 2008/2009. W tym turnieju wystąpiło 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. 

Klasyfikacja – Grupa A

1. UKS SPARTA SYCEWICE,

2. MKS JANTAR 2008 Ustka,

3. UKS/GAP Bruskowo Wielkie,

4. MKS START Miastko,

5. KS DAMNICA,

6. MKS Lew 2009 Lębork.

Klasyfikacja – Grupa B

1. AP GRYF Słupsk SA,

2. LKS POGOŃ Lębork,

3. KS GRASZ DWUMIASTO,

4. LUKS ŻELKI Żelkowo, 

5. MKS Lew 2008 Lębork,

6. MKS JANTAR 2009 Ustka.

W pierwszym meczu półfinałowym SPARTA - POGOŃ 3:0, w drugim półfinale

JANTAR 2008 - AP GRYF 1:1 rzuty karne 2:1.

W meczu o miejsce V/VI UKS GAP - KS GRASZ DWUMIASTO 0:1, 

W meczu o miejsce VII/VIII START Miastko - LUKS ŻELKI Żelkowo 0:1,

W meczu o miejsce IX/X KS DAMNICA - MKS Lew 2008 Lębork 0:1,

W meczu o miejsce XI/XII MKS Lew Lębork 2009 - MKS JANTAR Ustka 2009  0 : 2.

W meczu o trzecie miejsce LKS POGOŃ Lębork pokonuje AP GRYF Słupsk 1:0,

natomiast w wielkim finale UKS SPARTA Sycewice pokonuje 2:0 MKS JANTAR 2008 Ustka.

Najlepszy bramkarz turnieju to Łuczkiewicz Dominik - KS GRASZ DWUMIASTO. Najlepszy strzelec Ignatowicz Szymon - UKS SPARTA Sycewice. Najlepsza zawodniczka : Bulczak Magdalena - MKS START Miastko. 
Trenerzy poszczególnych drużyn wytypowali ze swoich ekip najlepszego zawodnika swojej drużyny:

 • UKS GAP - Hubert Wolak,
 • START Miastko Bulczak Magdalena,
 • Lew 2008 Lębork Muller Jan,
 • Lew 2009 Migowski Tomasz,
 • SPARTA Rymuszka Oskar,
 • JANTAR 2008 Brysik Maciej,
 • Nikodem Piszko JANTAR 2009 Ustka, 
 • Aleksander Wojtanek KS DAMNICA,
 • Bartosz Mazurek KS GRASZ DWUMIASTO, 
 • Marcel Jarząb LUKS ŻELKI Żelkowo,
 • Krefft Piotr LKS POGOŃ Lębork.

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale, wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki, a pierwsze cztery zespoły okazałe puchary. Miłą niespodzianką było przekazanie oryginalnej piłki meczowej z autografami zawodników KGHM ZAGŁĘBIE Lubin przez Prezesa UKS GAP Bruskowo Wielkie Pana Andrzeja Staszewskiego na ręce Daniela Libigockiego który organizuje charytatywny turniej piłkarski na rzecz Fundacji "Nadzieja". Piłka zostanie zlicytowana, a środki zostaną przekazane potrzebującym. Podczas zmagań w trzech kategoriach wiekowych strzelono 120 bramek w 58 meczach. Na parkiecie wystąpiło 231 zawodników i zawodniczek, rozdysponowano 270 medali. 14 okazałych pucharów i 23 okolicznościowe statuetki. Serdeczne podziękowania organizator składa: Wójtowi Gminy Słupsk, Powiatowi Słupsk - Honorowym Patronom Turnieju jak i sponsorom wspierającym: Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku, LZS Gdańsk, AP KGHM ZAGŁĘBIE Lubin, Firmie Transportowej Macie Bus, H&M Lipińscy,Hurtownię sprzętu sportowego Marba-Sport w Miszewie, BS w Ustce. Gorące podziękowania dla Rafała Mikuckiego i Wojtka Krasuckiego za pomoc w organizacji turniejów.

 

Kolejne kategorie wiekowe turnieju BURSZTYN CUP 2019 rozegrane zostaną w dniach:

30-11-2019 rok / rocznik 2005-2006 /

01-12-2019 rok / rocznik 2010-2011 /

07-12-2019 rok / rocznik 2001-2004 /

08-12-2019 rok / rocznik 2012-2013/