Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych składam wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom życzenia wielu radości, życzliwości, wyrozumiałości oraz niespożytych sił do pokonywania trudności dnia codziennego i odwagi w realizacji swoich marzeń.

Wójt Gminy Słupsk

Barbara Dykier

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Celem Dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane dysfunkcjami organizmu, a także zwiększenie świadomości opinii publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych.