facebook
youtube

Rok 2020 będzie obfitował będzie w wiele "okrągłych rocznic". Dla wspólnoty gminnej bardzo ważną datą będzie 8 marca 2020, w którym to dniu obchodzić będziemy 30 – lecie samorządu terytorialnego. To właśnie tego dnia 1990 roku Sejm przyjął Ustawę o samorządzie gminnym. Natomiast 27 maja 2020 roku minie trzydziesta rocznica wyborów do rad gmin.

Rok 2020 będzie obfitował będzie w wiele "okrągłych rocznic". Dla wspólnoty gminnej bardzo ważną datą będzie 8 marca 2020, w którym to dniu obchodzić będziemy 30 – lecie samorządu terytorialnego. To właśnie tego dnia 1990 roku Sejm przyjął Ustawę o samorządzie gminnym. Natomiast 27 maja 2020 roku minie trzydziesta rocznica wyborów do rad gmin. W związku z tą ważną dla samorządowców rocznicą Związek Miast Polskich przyjął uchwałę, w której rok 2020 ogłoszony został rokiem samorządu terytorialnego. Z tej okazji przygotowaliśmy okolicznościowy znak, który towarzyszyć nam będzie przez cały 2020 rok. Zachęcamy do uczczenia z nami tej ważnej dla wspólnoty gminnej rocznicy, jak również to upamiętniania jej w organizowanych przez Państwa wydarzeniach i przedsięwzięciach.Jako Gmina Słupsk przyłączamy się do tej inicjatywy. Ponad to w roku 2020 obchodzić będziemy:

  •  100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

  • 100 lecie Bitwy Warszawskiej

  • 75. rocznicę zakończenia II wojny w Europie 

  • 31 sierpnia – 40 lecie powstania Solidarności i rocznica tzw. Porozumień sierpniowych.