W dniu 8 stycznia 2020 r. Radni Rady Seniorów Gminy Słupsk wzięli udział w szkoleniu z projektu Srebrna Sieć pn ,,Dobra komunikacja i wzajemna motywacja czynnikami sukcesu działalności animacyjnej Rady Seniorów". Wzięli również udział w kreatywnych warsztatach poświęconych tematowi wzajemnej komunikacji.  Jednym z tematów szkolenia był prezentacja działalności Rady Seniorów Gminy Słupsk w 2019 r. Przewodniczący Rady pan Bogdan Czerwiński opowiedział o działaniach rady w 2019 roku. Zgromadzonym gościom rozdane zostały również ulotki promujące radę.