W dniu 15 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbyła się ,,V Spartakiada Młodego Strażaka” zorganizowana przez Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Słupsk. Na starcie stanęło 90 młodych strażaków i uczniów reprezentujących: Szkołę Podstawową w Bierkowie, Szkołę Podstawową we Wrześciu, Szkołę Podstawową we Włynkówku, Zespół Szkolno -Przedszkolny w Redzikowie, MDP z OSP Bukówka, MDP z OSP Gałęzinowo, MDP z OSP Kusowo, MDP z OSP Jezierzyce, MDP z OSP Wiklino, MDP z OSP Swołowo i MDP z OSP Włynkowo.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach, pożarniczych i ratownictwie medycznym. Spartakiadę uroczyście otworzył Zastępca Wójta Gminy Słupsk - dh Adam Jaśkiewicz. Podczas zawodów obecni byli również dh Aldony Szostakiewicz – Radna Powiatu Słupskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bierkowie - dh Krzysztof Plebanek. Konkurencje miały na celu sprawdzały szybkość i wiedzę młodych strażaków ochotników z zakresu umundurowania, sprzętu gaśniczego i pierwszej pomocy.
Całą zabawę zakończył wspólny taniec ,,Zumby Strażackiej” i ,,Belgijki”. Spartakiadę prowadził Komendant Gminnego ZOSP RP dh Andrzeja Małyszka.