W Dolinie Charlotty odbył się kolejny Konwent Wójtów I Burmistrzów Powiatu Słupskiego. Tym razem w spotkaniu udział wzięli nie tylko włodarze gmin i instytucji z powiatu ale także parlamentarzyści z okręgu gdyńsko-słupskiego.

Spotkanie zdominowały zagadnienia związane z  budową drogi ekspresowej S6, rozwojem linii kolejowej Gdynia-Słupsk, budową tarczy antyrakietowej w Redzikowie, rozbudową portu morskiego w Ustce, jak również przebudową drogi krajowej 21 czy planami rozwoju Akademii Pomorskiej i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Samorządowcy przedstawili po raz kolejny obawy związane z projektem „zniesienia” Urzędu Morskiego w Słupsku, a także rozwojem energetyki wiatrowej i związaną z nią Ustawą "wiatrakową". Gospodarzami konwentu był Powiat Słupski oraz Gmina Słupsk.