W związku z sytuacją w kraju spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS - Cov-2, w dniu 26 marca samorządowcy regionu słupskiego, w tym Wójt Gminy Słupsk,  zajęli stanowisko w sprawie przeprowadzenia wyborów w dniu 10 maja br., zaznaczając, iż w obecnej sytuacji nie jest to możliwe.

W związku z sytuacją w kraju spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS - Cov-2, w dniu 26 marca samorządowcy regionu słupskiego, zajęli stanowisko w sprawie przeprowadzenia wyborów w dniu 10 maja br., zaznaczając, iż w obecnej sytuacji nie jest to możliwe. Włodarze podkreślili, iż ze względów technicznych, logistycznych, a przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców nie ma, sposobności przeprowadzenia tego przedsięwzięcia. Pismo w tej sprawie skierowane zostało do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej przez Starostę Powiatu Słupskiego.

Pismo Powiat Słupski do PKW

Biorąc odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Słupsk, Wójt Barbara Dykier wystosowała apel do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, domagając się zmiany terminu wyborów prezydenckich. Podkreślono, iż nie jest możliwe ich zorganizowanie na terenie gminy Słupsk, przede wszystkim, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, członków komisji wyborczych oraz pracowników Urzędu Gminy Słupsk. Przeszkodą będą również problemy techniczne, logistyczne i organizacyjne.

Pismo Wójt Gminy Słupsk do PKW