Każdy może oddać odpady na składowisko odpadów w Bierkowie, nie należy ich wyrzucać do lasu, rowu itp.  Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie przyjmuje odpłatnie odpady od wszystkich PRZEDSIĘBIORCÓW, pod warunkiem wystawienia Karty Przekazania Odpadów w wersji elektronicznej jak również w wersji papierowej dla podmiotów oczekujących na wpis do BDO. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://bdo.mos.gov.pl/.

Mieszkańcy Gminy Słupsk, w ramach opłaty ponoszonej na rzecz gminy, mogą bezpłatnie oddać odpady komunalnych do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, które zlokalizowane są w:

1. Bierkowie na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów (składowiska odpadów);

2. Słupsku ul. Bałtycka 11A, na terenie PGK Sp. z o.o. Zakładu Utrzymania Czystości.

Oba punkty czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 18:00, a w soboty od 07:00 do 14:00.

Do PSZOK można bezpłatnie oddać takie odpady jak:

- papier i tektura,

- szkło,

- tworzywa sztuczne, metale i odpady opakowaniowe wielomateriałowe,

- bioodpady,

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

- przeterminowane leki,

- chemikalia i opakowania po chemikaliach (farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe),

- zużyte baterie i akumulatory,

- meble i inne odpady wielkogabarytowe,

- odpady odzieży i tekstylia,

- odpady niebezpieczne, powstające w gospodarstwie domowym (np. świetlówki, termometry rtęciowe, puszki po farbach czy rozpuszczalnikach),

- igły i strzykawki powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi,

- odpady budowlano - rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac remontowych (w ilości do 200 kg na nieruchomość/rok),

- zużyte opony i dętki w tym samochodowe, motocyklowe i rowerowe (z pojazdów do 3,5 tony,
w ilości do 8szt. na nieruchomość/rok).

Odpady budowlane, rozbiórkowe oraz opony przyjmowane są po okazaniu dokumentu tożsamości i podpisaniu stosownych oświadczeń.