facebook
youtube

W niedzielę podczas spotkania z samorządowcami premier Mateusz Morawiecki przekazał symboliczne czeki na realizację inwestycji współfinansowanych przez rząd w ramach "Programu na rzecz zwiększenia szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019 – 2024." 

W niedzielę podczas spotkania z samorządowcami premier Mateusz Morawiecki przekazał symboliczne czeki na realizację inwestycji współfinansowanych przez rząd w ramach "Programu na rzecz zwiększenia szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019 – 2024." To pierwsza transza środków przekazanych w ramach tzw.rekompensat za tarczę antyrakietową. W sumie przekazanych zostało 7 czeków, z czego 3 inwestycje realizowane będą w gminie Słupsk.

Dofinansowanie dotyczy inwestycji przebudowy ulicy Pogodnej oraz ulicy Spacerowej w Siemianicach oraz budowy i wyposażenia przedszkola z oddziałami wczesnoszkolnymi w miejscowości Włynkówko.

W sumie kwota dofinansowania dla gminy Słupsk wyniesie prawie 5,9 mln. Złotych.