facebook
youtube

28 czerwca odbyły się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Gminie Słupsk uprawnionych do głosowania jest 13 064 osób, udział w wyborach wzięło 7 778. Frekwencja wyborcza w Gminie Słupsk wyniosła 59,54 %. Frekwencja wyborcza dla całego kraju wyniosła: 64,51%. 

 

Dziękujemy Państwu za aktywny udział w wyborach i spełnienia obywatelskiego obowiązku oraz skorzystania z możliwości zadecydowania o przyszłości Polski.

Obwodowe Komisje Wyborcze działały w 10 obwodach. Frekwencja wyborcza w gminie Słupsk przedstawia się następująco:

Największa frekwencja wyborcza (nie wliczając obwodu zamkniętego w Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie) została zarejestrowana w  Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5, która swoim zasięgiem obejmuje miejscowości takie jak: Bydlino, Gajki, Gałęzinowo, Strzelinko, Strzelino, Wielichowo, Włynkowo, Włynkówko. I wyniosła tu: 66,64%. Najniższą frekwencję zarejestrowano w Obwodowej Komisji nr 7, która swoim zasięgiem obejmuje: Bruskowo Małe, Gać Leśna, Gać, Krzemienica, Redęcin, Swołowo, Wierzbięcin i wyniosła tu 48,42%.

Przypominamy, iż kolejna tura wyborów prezydenckich odbędzie się już 12 lipca br. Zachęcamy do jeszcze większej aktywności.

Frekwencja wyborcza:

Szczegółowe wyniki wyborów - tutaj...