facebook
youtube

Miło nam poinformować, że Urząd Gminy Słupsk otrzymał Certyfikat firmy promującej honorowe oddawanie krwi. Jednostka nasza już od wielu lat wspiera prospołeczną ideę honorowego oddawania krwi.

W ostatnim czasie, z powodu pandemii koronawirusa, większość planowanych zabiegów została odwołana, jednak wielu pacjentów po wypadkach, przeszczepach oraz w trakcie leczenia chorób nowotworowych potrzebuje krwi. Obecnie stopniowo przywraca się już wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych i coraz bardziej wzrasta zapotrzebowanie ze strony szpitali na krew i jej składniki. Dlatego tez ważna jest szeroka akcja informacyjna oraz zachęcająca do honorowego oddawania krwi w całej Polsce.

Dlatego też zwracamy się z apelem do Naszych mieszkańców o zgłaszanie się do punktów poboru i honorowego oddawania krwi. Centrum Krwiodawstwa w Słupsku uruchomiło dodatkowe dyżury podczas których będzie można oddać krew. Wychodząc na przeciw potencjalnym dawcom zorganizowano pobory w niedziele:

-16 sierpnia 2020 r.

-20 września 2020 r.

w godzinach: 7:00-13:00 w siedzibie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im Jana Pawła, ul. Szarych Szeregów 21 w Słupsku.

broszura: tutaj...

ulotka: tutaj...

ulotka RCKiK: tutaj...

plakat RCKiK: tutaj...