facebook
youtube

W dniach 24 i 27 lipca 2020 r. z inicjatywy i budżetu Rady Seniorów Gminy Słupsk odbyły się badania dla mieszkańców 50+ z z terenu naszej gminy w kierunku osteoporozy i badania słuchu. Z badań w kierunku osteoporozy skorzystało łącznie ok 120 osób i ok 40 osób z badania słuchu.

W trakcie dwóch dni badań które odbyły się kolejno przy Lądowisku Kultury w Redzikowie oraz przy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Globinie , przedstawiciele Rady Seniorów aktywnie wspierali uczestników badań informując przy okazji o działalności Rady Seniorów oraz rozdając gadżety przeznaczone w głównej mierze właśnie dla seniorów tj. ściereczki do okularów, opaski odblaskowe, szkła powiększające czy breloki z żetonem do wózków sklepowych. Ponadto Rada Seniorów promowała akcję krwiodawstwa rozdając ulotki reklamowe.