W nawiązaniu do wcześniejszych informacji, informujemy, iż w  związku z wygaśnięciem mandatu Radnej pani Katarzyny Rodziewicz w dniu 8 lipca 2020 roku Wojewoda Pomorski wydał Zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Słupsk w okręgu wyborczym Nr 8.  Datę wyborów wyznaczono na niedzielę 6 września 2020 r.

W związku z wygaśnięciem mandatu Radnej pani Katarzyny Rodziewicz informujemy, iż w dniu 8 lipca 2020 roku Wojewoda Pomorski wydał Zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Słupsk w okręgu wyborczym Nr 8.  Datę wyborów wyznaczono na niedzielę 6 września 2020 r.

• W dniu 27 lipca 2020 Komisarz Wyborczy w Słupski I powołał Gminną Komisję Wyborczą.
  • W dniu 4 sierpnia 2020 Uchwałą Nr 3 Gminnej Komisji Wyborczej w Słupsku przyznano numery zarejestrowanym listom kandydatów na radnych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Słupsk zarządzonych na dzień 6 września 2020.

Kandydaci: (podani w kolejności alfabetycznej)

1. Pani Agnieszka Klimczak – Komitet Wyborczy Wyborców Agnieszki Klimczak

2. Pani Katarzyna Rodziewicz – Komitet Wyborczy Wyborców Katarzyny Rodziewicz

• Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy:

1) którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, lub

2) posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

a) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji,

b) całkowitej niezdolności do pracy,

c) niezdolności do samodzielnej egzystencji,

d) o zaliczeniu do I grupy inwalidów,

e) o zaliczeniu do II grupy inwalidów,

a także wyborcy о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny, lub

3) podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284 i 374).

• Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Słupsku I najpóźniej do dnia 24 sierpnia 2020 r., z wyjątkiem wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do dnia 1 września 2020 r.

Granice okręgu:

Okręg wyborczy nr 8 obejmuje w Siemianicach następujące ulice: ul. Agrestowa, Akacjowa, Bratkowa, Brzozowa, Cicha, Czereśniowa, Fiołkowa, Grabowa, Graniczna, Jagodowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Kościelna, Kwiatowa, Lawendowa, Lipowa, Makowa, Malinowa, Miejska, Miętowa, Migdałowa, Modrzewiowa, Ogrodowa, Piaskowa, Pogodna, Przyjazna, Rumiankowa, Rzemieślnicza, Spacerowa, Spokojna, Tęczowa, Wiśniowa, Ziołowa.

Lokal wyborczy: Zespół Szkolno-Przedszkolny, Siemianice ul. Słupska 42, 76-200 Słupsk

Głosowanie w lokalu wyborczym odbywać się będzie od godz. 700 do godz. 2100.

Więcej informacji - tutaj...