Czas wakacji to również czas trwania intensywnych prac inwestycyjnych w gminie Słupsk. Budowane są drogi, obiekty kulturalne, placówki edukacyjne oraz lokale mieszkaniowe. To tylko niektóre z inwestycji. W roku 2020 w budżecie gminy Słupsk kwota jaka została przeznaczona na inwestycje wynosi 48.125.440 zł co stanowi 32,8% budżetu.

Z istotnych przedsięwzięć, które są w trakcie realizacji lub które zostały już ukończone wymienić należy:

1. Jezierzyce - trwa I etap budowy mieszkań, powstanie 36 lokali mieszkalnych w miejscowości Jezierzyce. Kolejne 36 zaplanowane są w II etapie i przewidziane do realizacji w 2021 roku.

2. Gałęzinowo - zakończyła się budowa drogi gminnej wraz z odwodnieniem, rozbudową oświetlenia drogowego i sieci wodociągowej

3. Siemianice – trwa budowa ulicy Pogodnej - inwestycja dofinansowana w ramach "Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019 - 2024"

4. Sieminice – zakończyła się budowa ulicy Bocznej

5. Grąsino – zakończyła się budowa drogi gminnej i powiatowej

6. Bydlino – trwają prace na ulicach Spokojna, Wczasowa i Pogodna

7.Jezierzyce – trwa budowa drogi przy cmentrazu w kierunku lokali TBS

8. Bydlino – zakończyła się budowa dróg na Os. Złoty Potok

9. Krępa Słupska – zakończyła się budowa ulic na Os. Kwitnące Ogrody

10. Redzikowo – zakończyła się budowa chodnika przez park

11 Włynkówko – trwa budowa przedszkola z oddziałami wczesnoszkolnymi

12. Wrzeście – zakończyła się budowa dróg osiedlowych z płyt

13. W dalszym ciągu realizowana jest  inwestycja w ramach projektu pn. „Wzmocnienie potencjału pomorskiej Krainy w Kratę poprzez rewitalizację zabytkowych budynków szkieletowych wraz z restauracją organów kościelnych we wsi Swołowo na potrzeby mieszkańców Pomorza” na który otrzymaliśmy dofinansowanie z UE nastąpi rewitalizacja zagrody nr 5, w której powstanie świetlica i remiza dla jednostki OSP.

14. Wiklino - rozbudowa świetlicy gminnej - powstanie tu Kuźnia Rybacka