Urząd Gminy informuje, że w związku z częstą bytnością dzików w miejscowości Siemianice, a w szczególności w okolicy ulic: Jaśminowej i Jaworowej, w dniach 17-19 października br. w wyżej wymienionej miejscowości poza terenami zabudowanymi zostanie ustawiona odłownia na dziką zwierzynę. W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców, aby:

1. szczelnie wiązać śmieci w workach,

2. każdorazowo zamykać pojemniki na odpady,

3. nie wyrzucać odpadów żywnościowych na obrzeżach lasów i łąkach,

4. pod żadnym pozorem nie dokarmiać dzików ani innych dzikich zwierząt!!!

W razie spotkania dzika należy zachować spokój nie straszyć go ani nie płoszyć, bo atakowany może odpowiedzieć agresją - są to zwierzęta dzikie i w związku z tym nieprzewidywalne w swoich reakcjach.