Gmina Słupsk otrzymała dofinansowanie do projektu pn. „Nowe miejsca żłobkowe dla dzieci w wieku do lat 3 w Redzikowie, szansą rozwoju zawodowego osób dorosłych po urodzeniu dziecka”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 5 Zatrudnienie, Działanie 5.3 Opieka nad dziećmi do lat 3.

• Celem głównym projektu jest stworzenie 40 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 i zapewnienie w okresie 24 miesięcy trwania projektu warunków dla 40 osób pozostających poza rynkiem pracy z Gminy Słupsk, pozwalających na podjęcie lub powrót do pracy po przerwie wynikającej z opieki nad dziećmi do lat 3.

Cele szczegółowe:

• przygotowanie Żłobka w Redzikowie  do przyjęcia i sprawowania opieki nad 40 dziećmi do lat 3 oraz zapewnienie ich bieżącego funkcjonowania w okresie 24 miesięcy,
  •  utworzenie oraz utrzymanie 40 miejsc opieki nad dziećmi do 3. roku życia w Gminie Słupsk,
  •  utrzymanie miejsc przez okres co najmniej 30 miesięcy po zakończeniu realizacji projektu.
  •
  • Wartość dofinansowania z UE : 967 185,27 zł (stanowi aż 85% kosztów całego projektu)
  • Wartość całego projektu 1 137 865,02 zł

Rodzice, którzy zakwalifikują się do udziału w projekcie będą zwolnieni z opłat za żłobek w okresie 24 miesięcy. Rekrutacja do projektu jest planowana w pierwszym kwartale 2021 roku. Informacja o naborze i jego kryteriach oraz wzór wniosku zamieszczone zostaną na stronie internetowej gminy, jak również w stacjonarnej siedzibie żłobka.

Wznowiony został również  nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.1. Edukacja przedszkolna RPO WP 2014-2020, na który Gmina Słupsk również planuje aplikować .