Przypominamy, że od 1 stycznia br. zmieniała się nazwa oraz poszerzył zakres zadań dotychczasowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Słupsk. Od 1 stycznia 2021 jednostka nosi nazwę Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk i świadczy szeroki pakiet usług społecznych dla wszystkich mieszkańców gminy, w tym dla rodzin, osób niepełnosprawnych, opiekunów faktycznych oraz seniorów.

Usługi społeczne realizowane od 1 stycznia 2021 przez Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk, to między innymi:

• Zasiłki i pomoc społeczna
  • Usługi transportowe door – to door dla osób niepełnosprawnych w ramach realizowanego projektu Bliżej Mieszkańców
  • Usługi opiekuńcze
  • Program Opieka 75+
  • Asystent Rodziny
  • Grupa wsparcia
  • Programy zdrowotne, w tym in vitro i szczepienia HPV
  • Przemoc w rodzinie
  • 10. Karta Dużej Rodziny
  • Polityka senioralna, w tym Karta Seniora i Kluby Seniora
  • Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych