Polskie Towarzystwo Turystyki Rowerowej zaprasza wszystkich turystów - miłośników dwóch kółek do zapoznania się z regulaminem Ogólnopolskiego Konkursu "Gmina Przyjazna Rowerzystom" oraz zgłaszania gmin, które w ocenie turystów kolarzy są uważane za godne otrzymania ww. tytułu.

Konkurs ma m.in. na celu uhonorowanie i zauważenie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych, wydają mapy i przewodniki rowerowe. Promuje gminy, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów. Ma również zachęcić gminy do podejmowania nieustannej poprawy warunków, jakie do tej pory stworzyli dla rowerzystów.

Zachęcamy szczególnie miłośników ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy do zgłoszenia Gminy Słupsk w konkursie ,,Gmina Przyjazna Rowerzystom" w roku 2021