facebook
youtube

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza do wzięcia udziału w „Kulturalnej Majówce”, podczas której czeka na Państwa szereg atrakcji niezależnie od miejsca pobytu. Nie zabraknie dobrej muzyki, wspólnego grillowania, warsztatów ogrodniczych i wystawy w witrynach Lądowiska Kultury.
 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń:

  • 30 kwietnia, godz. 18:00Tribute to Maanam (transmisja na żywo na kanale YouTube)

Żywiołowy program, złożony z  przebojów legendy polskiej muzyki rockowej. Podczas koncertu usłyszą Państwo takie utwory jak: Kocham Cię kochanie moje, Krakowski Spleen, Lucciola i wiele innych. Koncert stworzony został w okolicznościach pandemicznych przez młodych muzyków z Gdańska.

Wystąpią:
Karolina Arczewska- wokal / Marcin Wincenciak- chórek
Ariel Suchowiecki- instrumenty klawiszowe, aranżacje
Jakub Klimiuk- gitara
Adam Pachla- gitara basowa
Mikołaj Stańko- perkusja

 

  • 1 maja, godz. 12:00 –  Grillowanie z Janem Kilańskim  (warsztaty online na kanale YouTube i profilu Facebook)

Finalista 7 edycji popularnego programu Top Chef zawita do Lądowiska Kultury i poprowadzi warsztaty kulinarne online, podczas których dowiecie się, jak zostać mistrzem grillowania!
Jan Kilański przygotuje kilka potraw, które będą proste do odtworzenia w każdym domu.
***
Swoją drogę z gotowaniem zaczął w stołecznych restauracjach. Kulinarnie, dojrzewał gotując w gwiazdkowych restauracjach w Hiszpanii, Santceloni(**) w Mardycie oraz Dos Cielos(**) w Barcelonie. Obecnie od 3 lat współtworzy restaurację Neon Streetfood Bar oraz Neon Noodlebar jako Chef i współwłaściciel.

 

  • 2 maja, godz. 12:00Warsztaty ogrodnicze (online na kanale YouTube oraz Facebook)

Zapraszamy do obejrzenia warsztatów, dzięki którym sadzenie roślin sezonowych stanie się o wiele łatwiejsze. Wiedza o ogrodnictwie w „pigułce” już 2 maja o godz. 12:00 na profilu Facebook Centrum Kultury Gminy Słupsk.

 

  • 3 majaWystawa „Polskie Symbole Narodowe” w witrynach Lądowiska Kultury

Co wiemy o polskim godle, Mazurku Dąbrowskiego i narodowych barwach? Na to i inne pytania odpowiada wystawa Instytutu Pamięci Narodowej, która tym razem zostanie wyeksponowana w witrynach Lądowiska Kultury w Redzikowie.

 

Wydarzenia dostępne na kanale YouTube Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk:
https://www.youtube.com/channel/UCRyhrypqYLLX5BiJVzVv3ew/featured

oraz profilu Facebook:
www.facebook.com/kulturagminaslupsk