W minioną sobotę i niedziele 16 -17 września 2017r. na boisku sportowym w Dębnicy Kaszubskiej odbyły się powiatowe i wojewódzkie zawody sportowo pożarnicze, młodzieżowych drużyny pożarniczych. W zawodach powiatowych wystartowało 15 drużyn, naszą gminę reprezentowały drużyny, dziewcząt i chłopców z OSP Gałęzinowo. W grupie chłopców, drużyn mieszanych dziewcząt i chłopców wystartowały drużyny z OSP Kusowo, OSP Strzelino i OSP Włynkowo. Piękna słoneczna pogoda, pozwoliła na rozegranie trzech konkurencji: musztry, ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej o długości 400 m. Oto osiągnięte wyniki :

Musztra w kategorii dziewcząt:

• 4 miejsce zajęła MDP z OSP Gałęzinowo,

Musztra w kategorii chłopców:

• 2 miejsce wywalczyła MDP drużyna z OSP Strzelino,
  • 3 miejsce MDP z OSP Kusowo.

Konkurencja ćwiczenie bojowe:

kategoria dziewcząt

• 1 miejsce zajęła MDP dziewcząt z OSP Gałęzinowo,

kategoria chłopców:

• 3 miejsce MDP z OSP Gałęzinowo,
  • 5 miejsce MDP z OSP Kusowo,
  • 6 miejsce MDP z OSP Włynkowo,
  • 8 miejsce MDP z OSP Strzelino,

Konkurencja sztafeta sportowo-pożarnicza:

w kategorii dziewcząt:

• 2 miejsce MDP dziewcząt z OSP Gałęzinowo,

w kategorii chłopców:

• 1 miejsce MDP z OSP Strzelino,
  • 2 miejsce MDP z OSP Gałezinowo,
  • 3 miejsce MDP z OSP Włynkowo,
  • 7 miejsce MDP z OSP Kusowo.

W klasyfikacji łącznej:

w kategorii dziewcząt:

• 2 miejsce zajęła MDP dziewcząt z OSP Gałęzinowo,

w kategorii chłopców:

• 1 miejsce MDP z OSP Gałęzinowo,
  • 5 miejsce MDP z OSP Włynkowo,
  • 6 miejsce MDP z OSP Kusowo,
  • 7 miejsce MDP z OSP Strzelino,

Pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów powiatowych, zajęte przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z OSP Gałęzinowo pozwoliło na start w dniu następny w zawodach wojewódzkich. Start zakończył się wielkim sukcesem, dziewczęta i chłopcy w swoich kategoriach zajęły pierwsze miejsce i tym samym zapewniły sobie udział w ogólnopolskich zawodach sportowo-pożarniczych 2018 roku. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim dla opiekunów za przygotowanie drużyn.