14 maja otwarto Gminny Żłobek „Iskiereczka” w Redzikowie. Pierwsze maluchy przyjdą do placówki już w najbliższy poniedziałek. Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Pracy w ramach Programu „MALUCH+” 2020, oraz współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Całkowity koszt inwestycji : Ponad 2,5 mln złotych

Dofinansowanie do inwestycji z Programu „Maluch +”2020 : 1 000 000,00 zł

Dofinansowanie do funkcjonowania żłobka z Programu „Maluch +” 2021 na rok 2021 – 32 000, 00 zł

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - prawie 1 mln. zł (967 185,27 zł).

Dzięki temu dofinansowaniu rodzice przez okres 24 miesięcy mogą bezpłatnie korzystać z usług świadczonych przez placówkę (poza symboliczną kwotą za wyżywienie).

Rekrutacja do placówki odbywa się w sposób ciągły. Docelowo do żłobka uczęszczać może 40 dzieci. W chwili obecnej zostało jeszcze 16 miejsc ( w tym 10 w ramach projektu). Celem głównym projektu jest umożliwienie 40 osobom dorosłym (K i M) z Gminy Słupsk podjęcie lub powrót na rynek pracy, po przerwie związanej z urodzeniem dziecka (np. po urlopie macierzyńskim).